Profily VEKA

Profily VEKA třídy A


Okenní profily třídy A se odlišují svojí šířkou venkovních stěn, která musí být minimálně 3 mm a zároveň obsahují komory o šířce větší než 5mm. Při jejich výrobě je použito minimálně o 10 % PVC více, než u výroby profilů třídy B.

Výše popsané parametry zajišťují následné užité hodnoty:

  • Nízká citlivost na poškození. Pevnější spoje okenních rohů, čímž předchází nepříjemnému jevu - praskání sváru.
  • Vysoká Stabilita.Zlepšení stability rámu i křídel předchází možnosti ohnutí a pokroucení.
  • Dokonalá odolnost proti teplotním výkyvům.Rychlé změny teplot v našem podnebí, kladou na okenní profily velké nároky tím, že musí v tak krátké době absorbovat tak velkou dávku energie. Profil se roztahuje ve dne a sráží v noci. Vzniká obrovské napětí, speciáně v okenních spojích.
  • Vynikající odolnost proti tepelným změnám. I při použití standartních 5-komorových systémů se zvětšenou tloušťkou stěn a šířkou komor, má za důsledek maximální snížení ztráty tepla.
  • Vynikající parametry akustické izolace.Opravdové ztlumení venkovního hluku.

Profily VEKA - PERFECTLINE

Perfectline ( rovný/předsazený)


perfectline VEKA Perfectline je nejnovější generace vícekomorového profilu s klasickou a zároveň velmi elegantní linií. Systém Perfectline umožňuje vytvořit perfektní okna zaručující uživateli ještě dokonalejší ochranu před únikem tepla a hlukem. Okna v systému Perfectline se vyznačují také novými, vyššími standarty zabezpečení. Pomáhají dodat každé budově individuální charakter shodný s přáním a očekáváním uživatele. Široká škála barev a designu uspokojí i ty nejnáročnější požadavky zákazníků a zároveň dovolí harmonické vkomponování těchto elegantních oken do jakékoliv fasády. Výber barvy dává další možnosti k originalitě při komponování vzhledu vlastního bydlení. Doslovně dle svého názvu, systém VEKA Perfectline - to je perfekcionizmus z každého úhlu pohledu, nevyjímaje pohled zvenčí. V provedení buď klasickém rovném nebo předsazeném.

5 KOMOR; 70 MM ŠÍŘKA

Profily VEKA - SWINGLINE

Swingline


swingline VEKA Swingline je atraktivní oboustranně zaoblený design s vyváženými proporcemi. Přískelní lišta v jedné rovině s povrchem křídla a pětikomorový profil se stavební šířkou rámu 70 mm zaručuje vynikající izolační vlastnosti a zároveň snižují hlučnost a ztráty tepla. Optimální statika garantuje správnost fungování. Exkluzivní systém byl naprojektován s ohledem na budoucnost.

5 KOMOR; 70 MM ŠÍŘKA

Profily VEKA - LIBRIS PLUS

Libris Plus


librisplus Skvělý design, neopakovatelný na trhu svým složením prvků profilů, hledající inspiraci v zemích jižní Evropy. To je ten produkt, který umožní splnění očekávání mnoha zákazníků chtějících "Vystoupit z řady". Profil je dostupný jak v bravě bílé, tak v celé škále barev z palety barev VEKA. Okna Libris Plus jsou okna pro osoby s vysokými nároky co do jakosti tak i estetiky. Úzkostlivě vybíráné materiály, se stavební šířkou 70 mm, způsobují, že okna jsou teplejší a tižší. Dokonalé řešení pro rodinné domy či novodobé bungalovy.

6 KOMOR; 70 MM ŠÍŘKA

Profily VEKA - ALPHALINE

Alphaline


alphaline Šesti-komorvý profil nejnovější generace, patřící do nejvyšší jakostní třídy. Vnější stěny techto profilů mají 3mm šíři a vnitřní šířka komor je minimálně 5 mm. Hloubka profilu je 90 mm. Výstavba nízkoenergetických domů, to není jen módní trend. Díky této idei, jsou možné ohromné úspory tepla, snížení výdajů na ekologii a celková ochrana přírody.

Cílem pasivní výstavby je zminimalizování spotřeby energií využívaných k vyhřátí budovy. Tohoto cíle je možno dosáhnout vyeliminováním tepelných spojů z konstrukce domů s ohledem na venkovní rozměr, zajištění vysoké integrity objektu, efektivní ventilační systém s rekuperací tepla, minimální tepelné ztráty při přípravě a distribuci vody v budově, efektivní využívání elektrické energie. Přiměřené a vhodné okna do nízkoenergetických domů, musí mít nízký koeficient prostupnosti tepla.

Tuto podmínku splňují okna ze systému ALPHALINE, kde pro celé okno (nikoliv pouze sklo) je koeficient UW=0,8 W/m2K

6 KOMOR; 90 MM ŠÍŘKA